ЦЕНТР ІНТЕРНЕТ-ТЕЛЕРАДІОМОВЛЕННЯ
Перший в Україні семінар виробників телеверсій шоу завершено
Семинар производителей телеверсий шоу, часть 1
d3oH4ZY7M5E
Видеофрагменты и синхроны о семинаре производителей телеверсий шоу методами репортажных многокамерных прямых трансляций, оператор - Андрей Геращенко, Сумы, 29.04.15, СумГУ, ОГТРК, СТС, Монолог, 2015
Семинар производителей телеверсий шоу, часть 2
1g6abVn5Z5c
Семинар телепроизводителей в Сумах, телеоператоры-стажеры - Алеся Халета, Ирина Николаенко, Александр Ковалев, Максим Василенко, ассистент режиссера-стажер - Светлана Пилипенко, режиссер - Мария Низенко, продюсер-преподаватель - Борис Панченко, ПТС-тренажер, 2я часть, СумГУ, ОГТРК, СТС, Монолог, 2015
Демо-концерт студентов СумГУ
qUmTqGrPM_U
Демо-концерт студентов СумГУ, учебная многокамерная прямая трансляция, режиссер-преподаватель трансляции - Руслан Николенко, режиссер-стажер второй программы - Светлана Пилипенко, операторы-стажеры - Ирина Николаенко, Алеся Халета, Максим Василенко, Александр Ковалев, Олег Яценко, инженеры-стажеры - Виталий Петров, Владислав Бурнаков, продюсер-преподаватель - Борис Панченко, ПТС-тренажор, СумГУ, ОГТРК, СТС, Монолог, 2015

[:ua]Сумський державний університет спільно із Сумською обласною державною телерадіокомпанією та телеканалом СТС (ГО «Самоврядування Сумщини») 29 квітня 2015 року провели міжрегіональний семінар «Професійні репортажні трансляції подій – мистецтво чи бізнес?». На подію було запрошено понад 100 телекомпаній України. Для віддалених учасників діяв режим прямої трансляції зі зворотнім аудіозв’язком.

За даними веб-статистики у семінарі взяли участь понад 70 осіб. Це означає, що тема дискусії викликала зацікавленість. Представники телекомпаній, організатори семінару, ректорат університету обговорювали питання, які цікаві не лише телевізійникам, але й майбутньому країни – студентству. До сумчан приїхали гості з Києва, Рівного, Полтави та Лубен.

Понад 20 років в Сумах, в агенції «Монолог», за партнерства СумДУ (лабораторія Інтернет-телебачення та екранни мистецтв Центру вебометрії та веб-маркетингу) діє школа телевізійних прямих трансляцій. Студенти опановують різні телевізійні професії – від продюсерів та режисерів прямої трансляції до журналістів та операторів. Вони й стали організаторами та виконавцями ПТС-ролей на семінарі.

Тема дискусії викликала ряд запитань. Якщо трансляція багатокамерна, то «багато» — це скільки? Деякі учасники семінару стверджували, що для трансляції їм достатньо 3-4 камери. Інші фахівці наполягали на тому, що для потрапляння концертів до рангу національного надбання незалежно від міста проведення, камер повинно бути дійсно багато. А на питання, як вирішувати економічні проблеми, які виникають при цьому, організатори підготували низку відповідей.

Інша важлива проблема, довкола якої точились суперечки, – цінність концертів, що продукуються в Україні. Чи потрібна молоді галузь телеверсій шоу, чи є зацікавлені споживати такий продукт? У дискусію вступали телепрофі з Одеси, Миколаєва, Львова, Закарпатської та Київської областей. Чи будуть концерти, професійні відзняті, наприклад, у Тисмениці, цікаві студентам з Дніпропетровська? Чи буде міс-Сумський університет привертати увагу студентів з Рівного та Ужгорода?

Намагатиметься дати відповідь на ці та багато інших запитань асоціація виробників телеконтенту, яку вирішили утвердити учасники семінару. Саме така громадська організація може виступати з багатьма ініціативами з розвитку загальнонаціональної та просування телевізійної культур.

Для учасників зустрічі Центром культури та мистецтв СумДУ організовано концерт, який демонстрував роботу команди у прямому ефірі.

Головний висновок дискусії: телекомпанії України виробляють такий контент, зацікавлені у ньому та гостро потребують якісних, проте доступних за вартістю технологій підтримки такого виробництва. І тому створення асоціації підтримують. Інтереси телекомпаній – це інтереси глядачів. А отже – і держави. Що ж, є сенс діяти! Семінар дав такий заряд.

Фото Юлії Левченко

Завантажити презентацію для семінару.

© SSU,